(Informacja prasowa) Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego rozpoczęli zabawę na koncertach Feliniady!

 

POBIERZ TEKST W FORMACIE DOC.

 

 

Ponad 10 tysięcy osób bawiło się wczoraj na pierwszym z czterech dni Feliniady. Zgodnie z nazwą, miejsce imprez to miasteczko akademickie Uniwersytetu Przyrodniczego na Felinie.
 Każdy z czterech koncertów wpisuje się tematycznie w jeden styl. Wczoraj studenci bawili się na „Deejay Felin Day”, którego gwiazdą był Robert M – a przed nami jeszcze:
·         Czwartek: Felinstock (Kult, Nlenders, Pan Trup, Nobo)
·         Piątek: Reggae Felin Day (Jamal, Alicetea, Tallib, Herba-Micze, Sensithief Soundsystem)
·         Sobota: Disco w Polu   (Boys, Akcent, Vegas, Diadem)
Przygotowania do Feliniady trwały pół roku. Chcieliśmy dopiąć na ostatni guzik. W ostatnich dniach najbardziej martwiliśmy się o … pogodę. Ta jednak dopisała! – mówi Magdalena Łukasik, przewodnicząca samorządu studenckiego – Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy! – dodaje.
Podczas wszystkich koncertów na studentów czekają konkursy z nagrodami od sponsora. Do wygrania m.in. nietypowe lodówki i zestaw audio-wizualny. Będzie można również obejrzeć pokazy rzeźbienia w lodzie.
Jako ciekawostkę podajemy fakt, że w piątek Feliniadę odwiedzi gwiazda programów stacji TVN, Bil Ariunbaatar, zwany Samozwańczym Rzecznikiem Juwenaliów. Bil przeprowadzi ze studentami wywiady.
MPK Lublin zapewnia w dodatkowe kursy autobusów w kierunku: Felin – 10 nowych kursów wyznaczono na trasie linii 56 oraz 4 na linii nocnej N2.
Feliniada to nie tylko cykl koncertów, ale także tematyczne wydarzenia organizowane przez Samorząd Studencki UP przez cały maj. W tym roku studenci brali udział m.in. w giełdzie terrarystycznej, mini-targach agroturystycznych, wystawie świnek morskich, dniu języków obcych, charytatywnym kabaretonie dla Kuby Bielaka.
Więcej informacji: Gabriel Gnieciak, koordynator ds. medialnych Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego, tel. 721 515 784