Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego rozpoczęli zabawę na koncertach Feliniady!

 

Kilkanaście tysięcy  osób bawiło się wczoraj na pierwszym z czterech dni Feliniady. Zgodnie z nazwą, miejsce imprez to miasteczko akademickie Uniwersytetu Przyrodniczego na Felinie.
 
Feliniadę oficjalnie rozpoczął wczoraj bankiet wydany przez Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego dla przedstawicieli władz uczelni, partnerów i sponsorów.  Rektor, prof. dr hab. Marian Wesołowski, życzył wszystkim studentom dobrej zabawy na nadchodzace dni. Duszpasterz Uniwersytetu Przyrodniczego, ks. dr Stanisław Sieczka dodał, że przez lata obserwuje studentów działających w samorządzie, cieszy się z ich aktywności i ma nadzieję, że będą dalej kontynuować ciekawe inicjatywy.
 
 
 
 
Przygotowania do Feliniady trwały pół roku. Chcieliśmy dopiąć na ostatni guzik. W ostatnich dniach najbardziej martwiliśmy się  o … pogodę. Ta jednak dopisała! – mówi Magdalena Łukasik, przewodnicząca samorządu studenckiego – Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy! – dodaje.
 
Każdy z czterech koncertów wpisuje się tematycznie w jeden styl. Wczoraj studenci bawili się n a „Deejay Felin Day”, którego gwiazdą był Robert M – a przed nami jeszcze:
·         Czwartek: Felinstock (Kult, Nlenders, Pan trup, Nobo)
·         Piątek: Reggae Felin Day
·         Sobota: Disco w Polu   
 
Podczas wszystkich koncertów na studentów czekają konkursy z nagrodami od sponsora. Do wygrania m.in. nietypowe lodówki i zestaw audio-wizualny. Będzie można również obejrzeć pokazy rzeźbienia w lodzie.
 
Jako ciekawostkę podajemy fakt, że w piątek Feliniadę odwiedzi gwiazda programów stacji TVN, Bil Ariunbaatar, zwany Samozwańczym Rzecznikiem Juwenaliów. Bil przeprowadzi ze studentami wywiady.
 
Miejsce imprezy przed rozpoczęciem czwartkowych koncertów
 
 
MPK Lublin zapewnia w dodatkowe kursy autobusów w kierunku: Felin – 10 nowych kursów wyznaczono na trasie linii 56 oraz 4 na linii nocnej N2.
 
——————–

Feliniada to nie tylko cykl koncertów, ale także tematyczne wydarzenia organizowane przez studentów Uniwersytetu Przyrodniczego przez cały maj. W tym roku studenci brali udział m.in. w giełdzie terrarystycznej, minitargach agroturystycznych, wystawie świnek morskich, dniu języków obcych, charytatywnym kabaretonie dla Kuby Bielaka.

 

Więcej informacji na stronie: www.feliniada.pl