Już w piątek XIV Międzynarodowa Wystawa Świnek Morskich (informacja prasowa)

POBIERZ TEKST W FORMACIE DOC.

POBIERZ zdjęcie  W FORMACIE JPG

13 maja od godziny 10 zapraszamy na XIV Międzynarodową Wystawę Świnek Morskich. Wśród prezentowanych okazów odbędzie się konkurs o „Puchar Dziekana dla najpiękniejszej świnki”. Wstęp na wystawę jest wolny.

Utytułowani hodowcy zaprezentują zwierzaki gładkowłose, szorstkowłose, długowłose z prostym i z kręconym włosem, a także te bezwłose, znane pod nazwą skinny. Rasowe świnki morskie będą oceniane na wystawie przez profesjonalnych sędziów według polskiego standardu.

Sympatycy świnek morskich z UP, a zarazem posiadacze takich zwierzątek, za symboliczną opłatą 5 zł również będą mogli poddać swoją świnkę ocenie sędziowskiej w ramach konkursu świnki domowej.

Na wystawie będzie można również skorzystać z porad doświadczonych hodowców, a także zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi świnek morskich.

Wystawa odbywa się w Centrum Kongresowym UP, przy ul. Akademickiej 15.

Więcej informacji:
Agnieszka Bondyra, studentka UP z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt, tel. 721 130 506