Relacja z Wernisażu Kompozycji Bożonarodzeniowych 2018

Uroczyste otwarcie Wernisażu Stroików Bożonarodzeniowych odbyło się 18 grudnia 2018 r. Swoją obecnością zaszczyciły Władze Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w osobach JM Rektora prof. dr hab. Zygmunta Litwińczuka, Prorektora prof. dr hab. Haliny Buczkowskiej, Prorektora prof. dr hab. Zbigniewa Grądzkiego, Dziekana Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu prof. dr hab. Zeni Michałojć, Dziekana Wydziału Agrobioinżynierii prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka, Dziekana Wydziału Biologii, Nauk o  Zwierzętach i Biogospodarki prof. dr hab. Joanny Barłowskiej, Dziekana Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Izabelli Jackowskiej, Naczelnika Lasów Państwowych w Lublinie dr Anety Sławińskiej, Dyrektora Biblioteki UPwL dr Pauliny Studzińskiej-Jaksim i Kierownika Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej UP w Lublinie mgr Iwony Pachcińskiej.

Zaszczycili nas również zawsze sympatyzujący z SKNO: prof. dr hab. Tadeusz Kęsik, prof. dr hab. Jerzy Hetman, prof. dr hab. Marzena Błażewicz-Woźniak, prof. dr hab. Danuta Kozak, prof. dr hab. Elżbieta Weryszko-Chmielewska, dr hab. Krystyna Pudelska prof. nadzw., dr hab. Mirosława Chwil, dr Ernest Stawiarz, dr Karolina Pitura, dr Grażyna Zawiślak, dr Marzena Parzymies, dr Alicja Świstowska.

Piękne stroiki oraz kompozycje Bożonarodzeniowe wykonane zostały przez studentów Koła Naukowego Ogrodników w rekordowej ilości ponad 300 sztuk, pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Dzida. Tradycje najstarszego SKNO Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu podtrzymują i kontynuują studenci z następujących kierunków: Zielarstwo i Terapie Roślinne: Marta Kacprzak – prezes Koła, Konrad Borkowski – skarbnik, Weronika Jarmoszewicz, Sylwia Kobiałka, Aleksandra Chrapek, Monika Banduch, Aniela Juszczyk, Monika Oroń; Architektura Krajobrazu: Uliana Havryliv – wiceprezes, Paweł Więcław – sekretarz, Mikołaj Staszek –  członek, Marlena Janeczek, Paulina Gap, Paulina Nowakowska, Anna Cimek, Wiktoria Podgórska, Jan Kołodyński, Monika Antończak; Behawiorystyka: Sonia Król.

Piękno Bożego Narodzenia stwarza kreację nowej współpracy, którą można było obserwować w ramach wystawy. Jak już zostało zapoczątkowane kilka lat temu w tym roku również wystawę uświetnił Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” prezentując najpiękniejsze kolędy. Ponadto Wystawa Bożonarodzeniowa 2018 roku wzbogacona została przez prace Studentów Koła Naukowego Turystyczno-Krajoznawczego pod opieką prof. dr hab. Bogusława Sawickiego oraz mgr Agaty Kobyłka. W tym roku wystawa została wzbogacona również o artystyczne kartki świąteczne wykonane przez studentów Koła Naukowego Sztuki pod kierunkiem dr Pauliny Hortyńskiej. Bardzo ciekawe kompozycje przedstawiły także dr Marzena Parzymies i dr Alicja Świstowska wraz ze studentami kierunku Ogrodnictwo i Gastronomia.

Pasje studentów mogą się spełniać i realizować dzięki życzliwości i wsparciu Władz Uczelni i Wydziału oraz Lasów Państwowych, za które jesteśmy bardzo wdzięczni i serdecznie dziękujemy.

Opiekun naukowy SKNO dr hab. Katarzyna Dzida złożyła życzenia świąteczne słowami Najstarszej Modlitwy Maryjnej z III wieku.

Wystawa Kompozycji Bożonarodzeniowych 2018 została przygotowana, otwarta i przeszła do historii.

Opracowanie tekstu: dr hab. Katarzyna Dzida, opiekun SKNO

Zdjęcia: dr inż. Paweł Michalski, DPUiWM