Promocja agroturystyki i rękodzieła ludowego na V mini-targach Agroturystycznych (informacja prasowa)

POBIERZ TEKST W FORMACIE DOC.

POBIERZ PLAKAT W FORMACIE JPG

Mini-targi Agroturystyczne (16 maja od 10.00 do 16.00) to kolejna propozycja studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w ramach tegorocznej Feliniady. Ich głównym celem jest promocja oferty agroturystycznej województwa lubelskiego oraz prezentacja tradycyjnych produktów rzemiosła z nim związanych.

Choć mini-targi Agroturystyczne mają już kilkuletnią tradycję, w tym roku ich program po raz pierwszy zostanie wzbogacony o kiermasz rękodzieła ludowego. Oryginalne produkty będzie można nabyć od rzemieślników repezentujących tradycyjne zawody. Na targach będziemy gościć między innymi garncarza, kowala, bednarza. – mówi Katarzyna Śmigielska, organizator, studentka UP Lublin. Obok rękodzieła będzie kiermasz żywności naturalnej – Dla gości przygotowujemy również degustację stołu wiejskiego, złożonego oczywiście tylko z ekologicznych produktów. – dodaje Katarzyna.

Ludowy charakter imprezy podkreśli występ zespołu pieśni i tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie o godzinie 12:00.

Miłośnicy koni będą mieć okazję przejażdżki pod okiem instruktorów z Akademickiego Klubu Jeździeckiego, który również zaprezentuje się podczas mini-targów.

Organizatorzy zapraszają również do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o agroturystyce połączonym z loterią fantową.

Wstęp na mini-targi agroturystyczne jest wolny.

Więcej informacji:

Katarzyna Śmigielska, koordynator z ramienia Studenckiego Koła Turystyczno-Krajobrazowego,
tel. 798 945 977