Spotkanie świąteczne zagranicznych studentów naszej Uczelni

12 grudnia 2018 r. zagraniczni studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wzięli udział w świątecznym spotkaniu, prezentującym tradycje obchodów Bożego Narodzenia w Polsce.

Ponad 20 studentów z czterech krajów (Turcja, Hiszpania, Grecja i Chorwacja) miało okazję spróbować wigilijnego barszczu i karpia, wymienić uwagi na temat zwyczajów kulinarnych Świąt Bożego Narodzenia w poszczególnych krajach oraz dowiedzieć się, dlaczego w Polsce potrawy Wigilijne są potrawami postnymi.

Zgodnie z tradycją, na każdego studenta czekał też drobny prezent, a w nim m.in. świąteczne pierniki.

W roku akademickim 2018/2019 w ramach programu Erasmus przebywa w UP w Lublinie 22 studentów. Najwięcej z nich pochodzi z Turcji.  Jednym z najpopularniejszych wydziałów wybieranym przez studentów jest Wydział Medycyny Weterynaryjnej. Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii cieszy się niewiele mniejszym zainteresowaniem.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Zespół Programu Erasmus+, Dział Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej.
Więcej informacji nt. programu Erasmus www.up.lublin.pl/erasmus