Studenci UP rozpoczęli Juwenalia kolorowym pochodem

 

Juwenalia 2011

4 maja lubelscy studenci symbolicznie przejęli władzę nad miastem, odbierając z rąk prezydenta, Krzysztofa Żuka, klucze do miejskich bram. W barwnym korowodzie wszystkich uczelni, który przeszedł wcześniej ulicami miasta, studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego zdecydowanie wyróżniali się plażowymi strojami.  To efekt ogłoszonego przez samorząd studencki konkursu pt. Korowód oczami studenta. Zwyciężyła w nim tematyka związana z plażą.

[ pełna galeria ]

Tradycyjnie studenci UP do korowodu  dołączyli na ulicy Głębokiej. Na specjalnie udekorowanych mobilnych platformach zakwitły egzotyczne kwiaty i wyrosły palmy. Nie zabrakło również uczelnianej maskotki, misia Felka.

Do studentów dołączyli również reprezentanci władz uczelni, m.in. prorektor ds. studencki i dydaktyki, prof. dr hab. Krzysztof Gołacki.

Studentom gratulujemy kreatywności w tworzeniu swoich przebrań i ozdób do strojów na korowód, a wszystkich zachęcamy do sprawdzenia szczegółowego programu tegorocznej Feliniady. Oprócz koncertów, przygotowano również inne propozycje, obejmujące m.in. wystawę świnek morskich, zawody konne w skokach przez przeszkody, giełdę terrarystyczną.
Szczegółowy program na stronie:
http://russ.up.lublin.pl/
————————

AW