Studenci zapraszają na giełdę terrarystyczną (informacja prasowa)

 

POBIERZ TEKST W FORMACIE DOC.  

POBIERZ PLAKAT W FORMACIE JPG 

 

Już w najbliższą niedzielę Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie organizuje giełdę terrarystyczną. Trzecia edycja odbywa się w ramach studenckiej Feliniady 2011. Podobnie jak w ubiegłych latach, całkowity dochód zostanie przeznaczony na wsparcie lubelskiego Egzotarium, które działa przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

Giełda terrarystyczna odbędzie się 8 maja (niedziela) w godzinach 10-15, w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego przy ulicy Akademickiej 15. Udział zapowiedziało już ponad 30 wystawców z całej Polski, w tym znani hodowcy oraz producenci terrariów i osprzętu.

Główną atrakcją giełdy są oczywiście egzotyczne zwierzęta: Będzie można obejrzeć nietypowe okazy, takie jak kajman krokodylowy, legwan zielony, węże boa i pytony. – wylicza Nadia Chlebicka, koordynatorka z Samorządu Studenckiego – Oczywiście nie zabraknie też agam brodatych i gekonów lamparcich, od których początkujący terraryści najczęściej zaczynają swoją przygodę ze zwierzętami egzotycznymi.

Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać fachowe porady oraz wymienić doświadczenia, a także zakupić ciekawe okazy.

Warto dodać, że lubelskie Egzotarium to unikatowa w skali Polski placówka, łącząca w sobie funkcje schroniska dla zwierząt egzotycznych, centrum rehabilitacji gadów i płazów, oraz ośrodka edukacyjnego.

W poprzedniej edycji giełdę terrarystyczną  Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odwiedziło około 600 osób.

Bilety wstępu na giełdę w cenie 6 zł i 3 zł (ulgowy).

 

Więcej informacji:

Nadia Chlebicka, koordynator z ramienia  Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego UP Lublin,  

tel.506 143 930