Szkolenie “Prawo autorskie i wolne licencje w otwartej nauce”

W dniu 23 października 2018 r. w godzinach 10:00 – 12:30 Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie serdecznie zaprasza pracowników i doktorantów na szkolenie pt. "Prawo autorskie i wolne licencje w otwartej nauce". Szkolenie poprowadzi Natalia Mileszyk, prawnik, specjalista ds. polityk publicznych z Centrum Cyfrowego.
     
Zakres szkolenia obejmować będzie dwa bloki tematyczne:
  1. Wprowadzenie do prawa autorskiego (zagadnienia omawiane będą na konkretnych przykładach z działalności naukowej i dydaktycznej).
  2. Licencje w nauce ze szczególnym uwzględnieniem licencji Creative Commons. 
  3. Uczestnicy przed szkoleniem zostaną poproszeni o wypełnienie krótkiej ankiety, która pozwoli je dostosować do Państwa potrzeb.
  4. Po części szkoleniowej odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone numerowi ORCID (jako jednemu z wymogów w nadchodzącej parametryzacji). 
  5. Postaramy się przekazać Państwu najważniejsze informacje dotyczące tworzenia profilu w serwisie oraz połączenia go z profilami w bazach Web of Science i Scopus. 
Po spotkaniu przeznaczono czas na pytania i dyskusję.
 
Data: 23.10.2018
Godzina: 10-12.30
Miejsce: Biblioteka Główna UP w Lublinie, s. 418 (IVp.)
 
W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o zgłaszanie udziału przez formularz znajdujacy się na stronie internetowej Biblioteki Głównej UP  w Lublinie  ->  http://www.bg.up.lublin.pl/biblioteka/?rid=16106