Ogólnopolskie spotkanie rektorów oraz środowiska akademickiego

30 września 2018 r. w Warszawie  odbyła się ogólnopolska inauguracja roku akademickiego. Na zaproszenie ministra nauki i szkolnictwa wzięli w niej udział  rektorzy i prorektorzy blisko 150 polskich uczelni.

Inauguracja rozpoczęła się na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uformowane została kolumna marszowa. Następnie rozpoczął się uroczysty przemarsz do Teatru Polskiego, gdzie rozpoczęła się część oficjalna. Podczas wydarzenia wystąpił Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Wicepremier Jarosław Gowin. Nie zabrakło delegacji z naszej Uczelni w składzie prorektor ds. studenckich i dydaktyki, prof. dr hab. Halina Buczkowska, przedstawicielka doktorantów: Aleksandra Łoś oraz przedstawiciel studentów: Damian Kapusta.