STUDY BUDDY – opiekun studenta Erasmusa

Dział Erasmus+ Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie poszukuje studentów, którzy chcieliby zostać opiekunami studenta Erasmusa+ (STUDY BUDDY),  by pomóc swoim zagranicznym kolegom przyjeżdzającym do Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie  na semestr lub rok studiów w ramach programu Erasmus+.

Opiekunem może zostać każdy student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie chcący nawiązać  nowe znajomości, posługujący się językiem angielskim lub innym językiem obcym w stopniu komunikatywnym i dysponujący  odrobiną wolnego czasu.

W semestrze zimowym będziemy gościć  ponad 20 studentów z Turcji, Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i Grecji.

Study Buddy z reguły:

v  p przed przyjazdem:

• nawiązuje  kontakt mailowy ze studentem w celu ustalenia szczegółów jego przyjazdu , odpowiada na ewentualne podstawowe pytania studenta dotyczące klimatu, kosztów wyżywienia oraz samego życia studenckiego  w Lublinie, jednym słowem uspokaja  ich drżące serca.

o     po przyjeździe:

• odbiera studenta z dworca i pomaga przy zakwaterowaniu w akademiku
  •  pomaga w załatwianiu formalności na wydziale macierzystym ( np. w  dziekanacie)
  •  zapoznaje studenta z obiektami  uczelni ( biblioteka , centrum sportowe , etc.) i z miastem w miarę możliwości
  •  wprowadza w życie studenckie
  •  pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów ( komunikacja miejska, przychodnia medyczna, sprawy bankowe, co warto zobaczyć, , etc.)

Co zyskuje Study Buddy?

1. dodatkowe punkty w procesie kwalifikacji na wyjazd w ramach programu Erasmus+
  2. zaświadczenie o pełnieniu roli opiekuna
  3. udział w imprezach organizowanych dla studentów  Erasmus+
  4. doskonalenie swojego warsztatu językowego
  5. poszerzenie siatki rzeczywistych znajomych o studentów zagranicznych
  6. poznanie i posmakowanie innych kultur

Formularz zgłoszeniowy

Osoby zainteresowane mogą  zgłosić się do Biura Zespolu Erasmus+, pokój 309, III piętro , budynek Biblioteki Głównej UP.

WSZYSTKICH STUDENTÓW SERDECZNIE ZAPRASZAMY! 🙂