Stypendyści programu Erasmus+ poznają polskie tradycje

Skąd tyle tasiemek w stroju ludowym, jak poprawnie wymówić słowo „Krzczonów” i dlaczego tradycyjne polskie pierogi nazywają się „ruskie” – m.in. odpowiedzi na te pytania poznali stypendyści programu Erasmus + przebywający na Wydziałach Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. 10 kwietnia 2018 r. Dział Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej zorganizował Dzień Polskich Tradycji.

 

Dzięki uprzejmości pracowników i studentów Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor”, stypendyści mogli zapoznać się z tradycyjnymi strojami ludowymi, w tym z tymi pochodzącymi z naszego regionu, a także przymierzyć niektóre części garderoby, takie jak wianki, kapelusze czy chustki. Historia tych ubrań oraz ich wykorzystanie, a także działalność samego Zespołu zrobiła duże wrażenie. „Jawor” przekazał na ręce stypendystów również zaproszenia na wiosenny koncert w dniu 11 kwietnia br.
 

Po spacerze na terenie kampusu odbyła się degustacja potraw kuchni polskiej.
 

W roku akademickim 2017/2018 na różnych Wydziałach Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie studiuje ponad 20 studentów w ramach programu Erasmus +. Pochodzą głównie z Hiszpanii, Grecji, Turcji i Włoch. Najwięcej z nich wybrało Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.