Sześć tysięcy kandydatów zarejestrowanych na studia – mgr Agnieszka Wasilak z Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej – “Kurier Lubelski”

"Kurier Lubelski" na swoich łamach podsumowuje rekrutację na lubelskich uczelniach – także na  Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Jak informuje mgr Agnieszka Wasilak z Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej: 6000 kandydatów zarejestrowało się na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w tegorocznej rekrutacji. Ogółem na I roku studiów stacjonarnych przygotowano 1810 miejsc.  Dowiadujemy się, że średnio na jedno miejsce przypadają trzy osoby. Dużym zainteresowaniem cieszy się nowość – biokosmetologia z siedmioma osobami na miejsce, ale najwyższą lokatę ma weterynaria – z dziewięcioma osobami na jedno miejsce. Na ten kierunek dokumenty można złożyć do 14 sierpnia. Jak dodaje rozmówczyni: Na pozostałe kierunki, na których nie wypełniono dostępnych limitów przyjęć, zostanie wkrótce ogłoszony drugi nabór. Będzie trwał do 17 września .

szczegóły w "Kurierze Lubelskim":