Podsumowanie rekrutacji 2018/2019

6000 kandydatów zarejestrowało się na studia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w tegorocznej rekrutacji.  Ogółem na I roku studiów stacjonarnych przygotowano 1810 miejsc. O jedno miejsce na studia ubiegały się średnio 3 osoby.

Obecnie trwa składanie dokumentów przez osoby zakwalifikowane na studia. Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne czekają na dokumenty do 18 lipca 2018 r.

Najpopularniejsze kierunki studiów w tegorocznej rekrutacji:

weterynaria – 9 osób na miejsce
biokosmetologia (NOWOŚĆ) – 7 osób na miejsce
dietetyka – 4 osób na miejsce
behawiorystyka zwierząt – 4 osób na miejsce
Około 3,5 o osoby na miejsce: architektura krajobrazu, geodezja i kartografia, leśnictwo, transport i logistyka.

Do 14 sierpnia 2018  trwa nabór na studia niestacjonarne na kierunek weterynaria.

Na kierunki, na których nie wypełniono dostępnych limitów przyjęć, zostanie wkrótce ogłoszony drugi nabór – będzie on trwał do 17 września 2018.

Aktualne informacje nt. rekrutacji znajdują się na stronie: www.up.lublin.pl/rekrutacja