Weronika Michalska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – złotą medalistką w zapasach kobiet

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma kolejną Mistrzynię sportową. Pisaliśmy już o sukcesie naszej studentki Ewy Tarnowskiej, która zdobyła złoty medal w boksie.

 

W maju 2018 roku odbyły się w stolicy Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w stylu klasycznym. Na najwyższym podium stanęła Weronika Michalska z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Jak mówi sama Mistrzyni: "Swoją przygodę ze sportem rozpoczęłam w 2006 roku, kiedy to za namową moich rodziców postawiłam pierwsze kroki na macie zapaśniczej. Zapasy nauczyły mnie pokory, obowiązkowości i samodyscypliny, zaszczepiły miłość do aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego stylu życia."  Weronika obroniła w tym roku licencjat z dietetyki.

Treningi zaczęła w rodzimym Olsztynie, potem walczyła w klubie chełmskim. Wielokrotnie zdobywała czołowe miejsca w Mistrzostwach tak w kraju (pięciokrotna akademicka Mistrzyni Polski w latach 2013-2018), jak i za granicą. W 2013 roku została odznaczona Nagrodą Prezydenta Miasta Chełma za osiągnięte wyniki sportowe: III miejsce na Igrzyskach Frankofonii – Nicea wrzesień 2013 r. Zapaśniczka zajęła 9. miejsce w Plebiscycie Sportowym "Super Tygodnia Chełmskiego" w 2014 r., w tym samym roku była także nominowana w plebiscycie "Kuriera Lubelskiego" na "Najlepszego Sportowca Województwa Lubelskiego".

 

Gratulujemy serdecznie i pozostajne nam życzyć dalszych sukcesów na macie zapaśniczej, jak i poza nią.

 

                                             zdjęcie przesłane przez Weronikę Michalską

 

 

artykuł na łamach "Super Tygodnia Chełmskiego"

 

 

 

artykuł w portalu chelmski.eu : chelmski.eu/waleczne-studentki/

 

 

 

informacja w Nowym Tygodniu: