Odbył się Dzień Otwartych Drzwi UP – 17 marca 2011 r.

Dnia 17 marca 2011 roku miał miejsce
DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI
UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W LUBLINIE

***

[ galeria ]

W dniu 17 marca 2011 r.  w Centrum Kongresowym odbył się Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Dzień Otwarty to dla uczelni możliwość zaprezentowania oferty edukacyjnej na najbliższy rok akademicki.

W czasie trwania Dnia Otwartego maturzyści, którzy odwiedzili tłumnie naszą Uczelnię mieli możliwość:

  • poznania oferty edukacyjnej wszystkich wydziałów,
  • uzyskania dokładnych informacji na temat rekrutacji na studia i internetowej rejestracji kandydatów,
  • spotkania z kadrą dydaktyczną, zadania pytań i uzyskania bezpośrednio odpowiedzi  na temat przyszłych studiów,
  • spotkania ze studentami starszych lat, którzy zachęcali do studiowania na swoich kierunkach studiów, do działalności w studenckich kołach naukowych, organizacjach studenckich oraz do uprawiania różnych dyscyplin sportowych w ramach wielu sekcji sportowych,
  • uczestniczenia w wykładach otwartych (zaprezentowano 5 krótkich wykładów, które odbywały się równolegle do prezentacji stoisk wydziałowych), pokazach fizycznych i chemicznych a także pokazach układania kompozycji kwiatowych i pokazach szczepienia i okulizacji.

Ogromnym powodzeniem wśród maturzystów cieszyły się konkursy z nagrodami, punkty degustacyjne, a także punkt dystrybucji roślin ozdobnych do dalszej uprawy przygotowany przez SKN Ogrodników. Studenci kierunku architektura krajobrazu zorganizowali wystawę swoich prac i projektów. Zainteresowani zwiedzaniem obiektów dydaktycznych mogli od godz. 12.30 zwiedzać laboratoria, kliniki weterynaryjne i Centrum Sportowo- Rekreacyjne.

Myślę, że każdy maturzysta znalazł dla siebie interesujący punkt programu i skorzystał z możliwości bezpośredniego kontaktu z pracownikami i studentami uczelni. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych studiowaniem w naszej Uczelni na Dzień Otwarty za rok.

Anna Woźniak
Kierownik Działu Organizacji Studiów
tel.81-445-68-85