Pasożyty u zwierząt domowych – dr n. wet. Klaudiusz Szczepaniak – “Rzeczpospolita”

Dr n.wet. Klaudiusz Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na łamach "Rzeczypospolitej" opublikował  artykuł dotyczący pasożytów nekających zwierzęta domowe. Dowiadujemy się, że pierwszymi symptomami jest osłabienie zwierzęcia, unikanie ruchu, utrata wagi i matowienie sierści. Tasiemce, glisty, tęgoryjce – małe nicienie powodują uszkodzenia organizmu, choroby a w skrajnych przypadkach przy mnogości parazytów następuje zgon. Właściciele czworonogów są także narażeni na choroby odpasożytnicze, jak np. toksoplazmoza. Aby uniknąć powyższych sytuacji należy poddawać pupili regularnym badaniom weterynaryjnym i odrobaczaniu.

więcej szczegółów w artykule: