Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie gospodarzem Konferencji Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych

W dniach 10 -11 lipca 2018 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbędzie się Konferencja Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych w Polsce. W spotkaniu wezmą udział rektorzy 9 uczelni, swoją obecność zapowiedział także Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Piotr Muller.
Wiodącym tematem spotkania będzie dyskusja na temat wdrażania nowej Ustawy 2.0. Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i informacji na temat zaawansowania prac organizacyjnych w poszczególnych uczelniach.
W dniu 10 lipca 2018 r. o godz. 10.00 zaplanowano uroczyste otwarcie Konferencji i pierwszą część obrad w Sali Senatu. Całość spotkania w obiektach Uniwersytetu Przyrodniczego zakończy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Jawor. Druga część obrad odbędzie się w Kazimierzu Dolnym.
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ostatnim razem pełnił rolę gospodarza Konferencji Rektorów Uczelni Rolniczych i Przyrodniczych 12 lat temu. Wśród zaproszonych Uczelni znajdują się:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Uniwersytetu Przyrodniczy w Lublinie w roli gospodarza.