XXXII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie

W dniach 29-30 czerwca i 1 lipca 2018 r. w Sitnie k. Zamościa odbyła się XXXII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W wydarzeniu wziął udział Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk oraz Dziekan Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, prof. dr hab. Joanna Barłowska. Na terenie wystawy był również punkt informacyjny UP w Lublinie, który promował ofertę edukacyjną uczelni.

Głównym organizatorem wystawy jest Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.  Jak co roku wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców województwa lubelskiego jak i  województw sąsiednich tj. świętokrzyskiego, podlaskiego, podkarpackiego czy mazowieckiego.

W niedzielę odbyła się część oficjalna XXXII Wystawy ZHMiUR, która rozpoczęła się poranną Mszą świętą, a następnie wręczono odznaczenia i wyróżnienia oraz zaprezentowano zwierzęta. Rektor Profesor Zygmunt Litwińczuk podsumował przyznane nagrody w kategorii bydło oraz osobiście pogratulował zwycięzcom.

Podczas wystawy zostały zaprezentowane zwierzęta będące własnością Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie tj. bydło rasy białogrzbietej, polskie owce nizinne odmiany Uhruskiej, kury rasy polbar i zielononóżka kuropatwiana.