Nagroda za najlepszy poster na Targach Kosmetycznych

14 czerwca 2018 r.  w Lublinie, w ACK Chatka Żaka odbyła się konferencja naukowa w ramach Targów Kosmetycznych Aloe-Beauty, w której wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

 

Wyniki swoich badań na konferencji zaprezentowali  studenci Sebastian Górski (I rok II° kierunek: zielarstwo i terapie roślinne) i Sebastian Balant (II rok II° kierunek: rolnictwo), których praca "Działanie antyoksydacyjne roślinnych ekstraktów zawierających związki fenolowe" zdobyła I nagrodę w kategorii najlepszy poster.

 

Podczas konferencji naukowej dr hab. Agnieszka Najda oraz prof. dr hab. Renata Nurzyńska-Wierdak z Katedry Warzywnictwa i Roślin Leczniczych przedstawiły, zamówione przez organizatorów, dwa wykłady "Nowoczesne techniki w pozyskiwaniu naturalnych substancji aromatycznych" i "Fitoterapia schorzeń dermatologicznych".

 

 

 

 

 

Targi Kosmetyczne były pierwszym tego typu spotkaniem w Lublinie, w którym wzięli udział przedstawiciele branży kosmetyków naturalnych i branży kosmetyczno-farmaceutycznej. Organizatorzy i uczestnicy spotkania zgodnie podkreślili konieczność organizacji podobnych spotkań w kolejnych latach oraz poszerzenia współpracy świata nauki i biznesu.