XV Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody oraz Krajowy Przegląd Hodowlany Kuców Felińskich “45 lat Hodowli”

12 maja 2018 roku na terenach zielonych Osiedla Akademickiego „Felin” odbyły się XV Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego oraz Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody połączone z Krajowym Przeglądem Hodowlanym Kuców Felińskich „45 lat Hodowli”.

 

Dobrze przygotowany plac konkursowy, liczne nagrody ufundowane przez sponsorów dla zawodników, zadowolona publiczność, wielu hodowców, wystawców kuców i właścicieli koni oraz całe rzesze niezastąpionych wolontariuszy to główne zalety tej imprezy. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 40 par. W konkursie mistrzowskim wystartowało dziewięciu reprezentantów lubelskiej społeczności akademickiej.
 

 

Pierwsze miejsce zdobyła Sylwia Początek UMCS Lublin na koniu Makler II. Kolejne dwa miejsca zajęli: Mateusz Chojnowski na koniu Anoniem z UP w Lublinie oraz Barbara Szumiata na koniu Kapella GB z UP w Lublinie. Kucem pokazu został ogier Mielno, którego hodowcą i właścicielem jest GD Felin.
 

Organizatorem wydarzenia był Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie: Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego, Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, studenci I roku II stopnia kierunku hipologia i jeździectwo oraz Katedra Hodowli i Użytkowania Koni WBNoZiB.  Partner zawodów: Klub Środowiskowy Akademickiego Związku Sportowego Lublin.

 

Tekst: Marta Liss
Zdjęcia: Weronika Matysek