Regaty kajakowe „Serniki 2018”

3 czerwca 2018 r. odbyły się  V Regaty Kajakowe Serniki 2018 wzorowane na regatach Oxford  Cambridge pomiędzy uczelniami: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. W tym roku gościnnie udział wzięła również reprezentacja Politechniki Lubelskiej. Organizatorami regat kajakowych byli: Gmina Serniki oraz Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

W regatach zgodnie z regulaminem mogły wziąć udział trzy osady męskie, trzy osady kobiece, trzy osady mieszane oraz dwie osady pracowników. W tym roku to studenci reprezentujący UMCS wygrali dwie spośród trzech kategorii i zostali zwycięzcami Regat. Przedstawiciele Politechniki Lubelskiej, biorący udział w zawodach po raz pierwszy, okazali sie zwycięzcami w kategorii pracownicy lubelskich uczelni.

fot. J. Szyłejko

W wydarzeniu wzięli udział:  prof. dr hab. Andrzej Marczuk – dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji, mgr Jacek Szyłejko – kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu,  dr Agnieszka Błaszczak – zastępca kierownika Studium, mgr Krystyna Noskiewicz-Czarnecka – starszy wykładowca Studium WYchowania Fizycznego i Sportu.

fot. Gmina Serniki

Reprezentanci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie:

Osady męskie:
Pierwsza osada – II miejsce:
Brodzik Andrzej – WBNoZiB
Mochol Marcin – WIP

Druga osada – III miejsce:
Tchorzewski Kamil – WIP
Bassara Łukasz – Agrobi.

Lorenc Maciej – Wet
Wrzesiński Sebastian – WIP

Osady kobiece: