“Young Enterprising Europeans” z wizytą w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

 

15 maja 2018 r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie gościł młodych Europejczyków z pięciu krajów w ramach projektu “Young Enterprising Europeans”,  koordynowanego przez zespół z Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łęcznej.

 

 

Szkołami partnerskimi są  Osnovna skola Bartola Kasica z Chorwacji,  1o Gymnasium of Cholargos z Grecji,  Osnovna sola Dolenjske Toplice ze Słowenii, oraz Scuola secondaria di Primo Grado ”G. Carducci” z Włoch. Celem projektu jest podniesienie umiejętności uczniów w zakresie szeroko rozumianej przedsiębiorczości oraz doskonalenie umiejętności cyfrowych i językowych. Wizyta w naszym uniwersytecie poświęcona była przedsiębiorczości w teorii i praktyce, a jej organizatorem był dr inż. Grzegorz Wesołowski (Katedra Zarządzania i Marketingu, Wydział Agrobioinżynierii).

 

 

Spotkanie zostało otworzone przez  profesora Zbigniewa Grądzkiego, Prorektora ds. Nauki, Wdrożeń i Współpracy Międzynarodowej oraz profesora Cezarego Kwiatkowskiego, Prodziekana Wydziału Agrobioinżnierii. Następnie nastąpiła prezentacja działalności UP w Lublinie przez mgr Agnieszkę Wasilak z  Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej.

 

 

Po tym wstępie uczniowie wzięli udział w merytorycznych prezentacjach:

Rośliny lecznicze w Polsce, mgr inż. Katarzyna Olesińska (Katedra Roślin Przemysłowych i Leczniczych)

Przedsiębiorczość – czy można jej się nauczyć?, dr inż. Grzegorz Wesołowski, dr inż. Sebastian Białoskurski (Katedra Zarządzania i Marketingu)

Uwarunkowania i możliwości handlu ziołami i produktami na bazie ziół na przykładzie przedsiębiorstwa Herbar Sp. z o.o., Jakub Węcławski (przedstawiciel Herbar Sp. z o.o.)

 

 

Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem budynków uniwersyteckich, w tym w Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (Regionalnego Ośrodka Rolniczej Informacji Naukowej).