Daniel Krysa z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – złotym medalistą w Mistrzostwach Europy w Brazylijskim Jiu Jitsu

Sport kształtuje sprawność fizyczna i mentalną – mówi Daniel Krysa posiadacz purpurowego pasa w brazylijskim Jiu Jitsu (BJJ) – sztuce walki wywodzącej się z judo i zapasów. Bakcyla sportowego złapał kilka lat temu, obecnie jako student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie trenuje w klubie Copacabana Lublin, gdzie rozwinął skrzydła pod czujnym okiem trenerów. Dnia 28 kwietnia 2018 roku zdobył w Luboniu pod Poznaniem złoty medal w Mistrzostwach Europy w BJJ. Nie jest to pierwszy sukces młodego sportowca – już następnego dnia pod szyldem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Copacabany wywalczył drugie i trzecie miejsce, a w marcu zdobył złoty krążek w Grand Prix Polski w BJJ. Daniel nie ukrywa, że z tą dyscypliną wiąże swoją przyszłość, pozostaje nam wobec tego życzyć dalszych sukcesów na arenie sportowej !

zdjęcia dzięki uprzejmości Daniela Krysy

artykuł w gazecie Nowy Tydzień: