I MIEJSCE Zespołu Pieśni i Tańca Jawor na X Międzykulturowym Festiwalu Folklorystycznym “Zagłębie i Sąsiedzi”

W dniach 20 – 22 kwietnia 2018 r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, odbył się X Międzykulturowy Festiwal Folklorystyczny "Zagłębie i Sąsiedzi". Wśród zaproszonych i zakwalifikofanych Zespołów był również Zespół Pieśni i Tańca "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który w kategori zespół taneczny zajął I miejsce.

Festiwal miał charakter konkursowy – w dwóch grupach wiekowych: dzieci i dorośli, oraz kilku kategoriach: zespół śpiewu grupowego, kapela ludowa, zespół taneczny. Prezentacje sceniczne oceniane były przez Radę Artystyczną złożoną ze specjalistów, fachowców i ekspertów m.in. Polskiej Sekcji CIOFF (Conseil International des Organisations de Festivals de Folklore et d’Art Traditionnels), czyli Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej.

W grupie wykonawców dorosłych we wszystkich kategoriach jubileuszowej X edycji konkursu uczestniczyły 52 zespoły z całej Polski. Przewagę stanowiły zespoły reprezentujące południową części kraju. Zespół Jawor jako jedyny reprezentował program z wschodniej i centralnej Polski.
Serdecznie gratulujemy tancerzom oraz kadrze. Sukces jest tym większy, iż Jurry było bardzo wymagające, a liczba zespołów konkurujących liczna.

zródło zdjęć: http://www.palac.art.pl/pl
Fot. Marek Wesołowski