Kamil Tchorzewski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – Mistrzem Polski w Ergometrze Wioślarskim

w dniach 14-15 kwietnia 2018 r. w Hali Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim, zorganizowane przez AZS Warszawa. Ergometr jest maszyną umożliwiającą treningi wioślarzy poza letnim sezonem.
W zawodach uczestniczyło 550 zawodniczek i zawodników w kategorii lekkiej i open z pięćdziesięciu polskich uczelni.
Kamil Tchorzewski z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie triumfował, zdobywając złoto w kategorii open wynikiem 2:45,1 wyrównując tym samym rekord Polski. Współtwórczynią jego sukcesu jest znakomita trenerka Agnieszka Błaszczak.
Pan Kamil umiejętnie łączy studiowanie na dwóch kierunkach z cięzkimi terningami. Sport jest jego pasją od zawsze, jednak to w wioślarstwie znalazł swoje powołanie. Wytrwałość zaoowocowała i z pewnością niejednokrotnie usłyszymy jeszcze o młodym mistrzu.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:

 

 

relacja zdjęciowa:

 

 

 

 

źródło zdjęć: AZS UP w Lublinie

 

 

informacje na onet.pl: sport.onet.pl/sport-akademicki/bardzo-wysoki-poziom-amp-w-ergometrze-wioslarskim/9rxm6qj

 

informacje na azs.pl: azs.up.lublin.pl/

www.azs.pl/aktualnosci/aktualnosci-z-kraju/ergometr/1435-sok-z-burakow-i-wszystko-mozna

 

informacje na tygodnikbydgoski.pl:: www.pomorska.pl/sport/sport-z-kraju-i-ze-swiata/a/amp-w-ergometrze-wioslarskim-sukcesy-studentow-z-bydgoszczy-i-torunia,13099406/

 

informacje na pomorska.pl: www.pomorska.pl/sport/sport-z-kraju-i-ze-swiata/a/amp-w-ergometrze-wioslarskim-sukcesy-studentow-z-bydgoszczy-i-torunia,13099406/

 

materiał filmowy youtube: www.youtube.com/watch