Obchody 50-lecia istnienia Zespołu Pieśni i Tańca “Jawor”

Zespól Piesni i Tańca “Jawor” obchodził w listopadzie tego roku 50-lecie swojego istnienia.

Jesienny koncert, z którym co roku występuje „Jawor”, jak zawsze dedykowany był pracownikom i studentom uczelni, a także wszystkim sympatykom zespołu.

[ galeria ]

W koncercie wystąpiły wszystkie grupy wiekowe zespołu, niektóre z nich w nowych, świeżo uszytych strojach.

Na zakończenie koncertu odbyła się uroczystość wręczenia medali, odznaczeń, nagród i dyplomów najbardziej zasłużonym pracownikom i członkom zespołu. Otrzymali je m.in. Zbigniew Romanowicz, kierownik zespołu oraz Jan Pogonowski, kierownik artystyczny, który z „Jaworem” związany jest od 45 lat. Wszystkim wykonawcom oraz nagrodzonym gratulacje złożył JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dr hab. Marian Wesołowski.