Citavi – dostęp do menadżera bibliografii

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z dostępu testowego do pełnej wersji menadżera bibliografii Citavi. Rejestracja na stronie wydawcy będzie możliwa poprzez adres uczelniany (imię.) lub dla osób nieposiadających takiego adresu poprzez hasła udostępniane przez naszą bibliotekę. Program jest dedykowany zarówno pracownikom naukowym jak i studentom. Osoby, które zarejestrują się na stronie wydawcy będą mogły korzystać bezpłatnie do 28.02.2019 roku z pełnej wersji tego narzędzia.
 
Citavi jest programem stanowiącym idealne rozwiązanie dla osób szukających narzędzia do gromadzenia i porządkowania wiedzy oraz do pomocy przy pisaniu wszelkich prac dyplomowych, artykułów naukowych oraz innych publikacji. Program ten umożliwia dostęp do ogromnej bazy danych  i katalogów bibliotecznych, posiada dostęp do wielu stylów cytowań, umożliwia export danych do innych ważnych programów zarządzania literaturą (takich jak EndNote, Zotero, Mendeley). Ponad to program ten pozwala na optymalizację tekstu przy redagowaniu prac do polskich czasopism, pobiera pełne teksty artykułów, umożliwia przeglądanie plików pdf, stron internetowych, dokumentów, pozwala na tworzenie struktury artykułu lub innego dowolnego dokumentu. Wtyczka Picker pozwala na dodawanie stron internetowych i plików PDF do swoich prac.
Program obejmuje trzy narzędzia: organizator wiedzy, edytor bibliograficzny i terminarz zadań. Interfejs jest przyjazny dla użytkownika i pozwala na wygodne posługiwanie się programem.

Więcej informacji jak i rejestracja do tej bibliografii znajduje się na stronie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pod adresem http://bg.up.lublin.pl/biblioteka/?rid=14151