V Festiwal Zdrowia Przedszkolaka

W dniu 14 marca 2018 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się jubileuszowy V Festiwal Zdrowia Przedszkolaka organizowany przez dr Małgorzatę Kostecką i SKN Dietetyków z Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii oraz dyr Renatę Cioch z Przedszkola nr 35 w Lublinie.  Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem „Promujemy zdrowy styl życia” a patronami honorowymi byli: Prezydent Miast Lublin dr Krzysztof Żuk, JM Rektor UP prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, Lubelski Kurator Oświaty oraz Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

 

 

 

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

 

 

W programie Festiwalu odbyły się zabawy edukacyjne promujące zdrowy styl życia prowadzone w kolorowych kącikach zdrowia, a także turniej wiedzy dietetycznej, w którym wzięło udział 8 przedszkoli. Studenci, członkowie SKN Dietetyków propagowali piramidę żywienia najmłodszych. Na scenie Centrum Kongresowego obchodziliśmy hucznie 5 urodziny naszej imprezy, był tort, świeczki i uroczyste sto lat.

 

 

 

 

Dr Małgorzata Kostecka oraz dyrektor Renata Cioch odebrały listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Lublin za zaangażowanie w organizację wszystkich edycji festiwalu.

Na scenie wystąpili laureaci konkursów, którzy odebrali nagrody rzeczowe w postaci zabawek i gier edukacyjnych promujących zdrowy styl życia. W konkursach wzięło udział 37 placówek przedszkolnych z województwa lubelskiego, a na gali i na stoiskach edukacyjnych bawiło się 560 przedszkolaków.

 

 

 

Ostatnim punktem Festiwalu był panel szkoleniowy dla dyrektorów i pracowników przedszkoli związany z problemami żywienia zbiorowego, a przedszkola należące do miejskiej sieci Szkoła Promująca Zdrowie przedstawiły przykłady wdrażanych dobrych praktyk w zakresie prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej, zdrowia psychicznego i ko ntrolowania emocji przez przedszkolaki. wszystkim dziękujemy za wspólna zabawę i zapraszamy za rok na kolejną edycję Festiwalu Przedszkolaka.  

Organizatorzy