I Międzynarodowa Konferencja “Dermatologia Koni”

W dniach 9 i 10 marca 2018 na terenie Innowacyjnego Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się I Międzynarodowa Konferencja "Dermatologia Koni" skierowana do lekarzy praktyków, zorganizowana wspólnie przez Zakład Diagnostyki Klinicznej i Dermatologii Weterynaryjnej oraz Zakład Chorób Wewnętrznych Zwierząt Gospodarskich i Koni Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie.

Wykłady prowadzili wybitni specjaliści ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, Wielkiej Brytanii i Polski. Zaproszeni goście prowadzili bardzo intensywne, praktyczne wykłady, w których uczestniczyło ponad stu lekarzy praktyków i studentów weterynarii z całego kraju.

Profesor Stephen White z University of Davies w Kalifornii przedstawił tematykę chorób świądowych, transmisyjnych, bakteryjnych, wrodzonych i autoimmunologicznych.

Profesor Derek Knottenbelt, jako specjalista chorób kopyt i onkologii koni przybliżył uczestnikom zagadnienia sarkoidów i dermatologicznego podejścia wytworu skóry jakim jest kopyto.

Specjaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie: dr Piotr Wilkołek oraz lek. wet. Beata Kaczmarek opracowali tematykę testów alergologicznych oraz gojenia ran z nadmiernym ziarninowaniem, o dużym znaczeniu klinicznym w codziennej pracy lekarzy weterynarii.

lek. wet. Grzegorz Kalisz

fot. Maciej Niedziółka, DTM