V Festiwal Zdrowia Przedszkolaka organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Dietetyków

14 marca odbędzie się V Festiwal Zdrowia Przedszkolaka – Przedszkolacy Lubelszczyzny 2018 organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Dietetyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Przedszkole nr 35 z Lublina.

Uroczystość pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty i JM Rektora prof. dr hab. Zygmunta Litwińczuka odbędzie się 14 marca 2018 r. w Centrum Kongresowym UP w godzinach 9.00-14.30 i weźmie w niej udział 21 przedszkoli z Lublina i województwa.

O godzinie 11.00 odbędzie się koncert laureatów konkursów o tematyce zdrowego żywienia połączony z wręczeniem nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników.

Przedszkolaki będą się bawić na stoiskach edukacyjnych promujących zdrowy styl życia i zasady prawidłowego żywienia, a 8 przedszkoli weźmie udział w drużynowym konkursie wiedzy.

Odbędzie się także panel szkoleniowy dla Dyrektorów i pracowników przedszkoli związany z problemami żywienia zbiorowego oraz zaprezentowane przykłady wdrażanych dobrych praktyk w przedszkolach należących do miejskiej sieci Szkoła Promująca Zdrowie.

 

A tak było w 2017 roku

                                                                                                  Foto: archiwum Miasta Lublin, lublin.eu