Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie na konferencji “check IT”

6 marca 2018 r. odbyła się konferencja informatyczna "check IT" w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. Była to już piąta edycja jednego z największych wydarzeń informatycznych na Lubelszczyźnie. Odbiorcami byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele informatyki.

Licznie przybyła młodzież uczestniczyła w prezentacjach, prelekcjach i warsztatach. Jednym z prelegentów był pracownik naszej Uczelni, mgr inż. Jarosław Tatarczak z Zakładu Maszyn Ogrodniczych i Leśnych z Wydziału Inżynierii Produkcji, który przedstawił dwa projekty: dla nauczycieli "Czy można nauczyć w 15 minut podstaw grafiki 3D?" oraz dla uczniów "Prosta grafika 3D".

Za aranżację stoiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie był odpowiedzialny Dział Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej. Można było zapoznać się na nim z drukarką 3D, efektami jej "wydruków" oraz pobrać informatory z ofertą edukacyjną.