Zakończenie sezonu żeglarskiego

W obecności władz Uczelni, w sobotę 9 października br. w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym nad jeziorem Piaseczno odbyło się zakończenie sezonu i uroczyste opuszczenie bandery Sekcji Żeglarskiej „Antares” Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Władze Uczelni reprezentowali JM Rektor UP w Lublinie, prof. dr hab. Marian Wesołowski oraz prorektor ds. studenckich i dydaktyki, prof. dr hab. Krzysztof Gołacki. Obecni byli także Lechosław Kawecki, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UP w Lublinie, oraz prof. dr hab. Andrzej Kusz, komandor Sekcji Żeglarskiej „Antares”.

Komandor w swym rocznym sprawozdaniu złożonym władzom Uczelni podkreślił, że sekcja jest dobrze wyposażona, dysponuje kilkunastoma łodziami żaglowymi a także kajakami. W 2010 r. w ośrodku nad j. Piaseczno przeszkoliło się ponad 70 osób. W ciągu sezonu odbywały się także regaty. Najlepsze wyniki w ciągu całego sezonu osiągnęła w nich załoga ze sternikiem Markiem Śliwińskim. On też otrzymał nagrodę specjalną, tzw. „Złote Kalesony”. Kolejne miejsca w regatach zajęły załogi ze sternikami: Anną Pietrzak i Jerzym Czerwińskim.

Galeria zdjęć