Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie z wizytą w Technikum w Biłgoraju

Przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w dniu 20 lutego 2018 r. uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Spotkanie miało na celu promocję kierunków studiów jakie oferuje nasz Uniwersytet oraz przeprowadzenie wykładów popularno-naukowych.

Pracownik Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej przedstawił prezentację Uniwersytetu, natomiast  ofertę edukacyjną poszczególnych Wydziałów zaprezentowali:

• dr inż. Grzegorz Wesołowski – Wydział Agrobioinżynierii,
  • dr inż. Paweł Michalski – Wydział Medycyny Weterynaryjnej oraz Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki,
  • dr inż. Marek Kopacki – Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu,
  • dr inż. Andrzej Kuranc- Wydział Inżynierii Produkcji,
  • dr inż. Justyna Libera – Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie w roku akademickim 2018/2019 oferuje studia na 35 kierunkach studiów I stopnia i jednolitych magisterskich, w tym na trzech nowych:

• Aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana,
  • Biokosmetologia,
  • Medycyna roślin.

W ramach prezentacji Uczelni został przeprowadzony wśród uczniów konkurs z nagrodami, który cieszył się dużym zainteresowaniem. W drugiej części spotkania odbyły się dwa równoległe panele tematyczne:

Gastronomiczno-Ekologiczne:

• wykład „Ciekawostki dietetyczne, czyli co w diecie piszczy” oraz  warsztaty „Ukryte w jedzeniu, czyli nietypowe wykorzystanie żywności”, przeprowadzone przez dr inż. Justynę Liberę i lic. Paulinę Skorek z Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii,
  • wykład „Prozdrowotne właściwości jagody goji”, przeprowadzony przez inż. Katarzynę Kępkę, studentkę II roku studiów II stopnia, z Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, z kierunku Behawiorystyka zwierząt,
  • wykład „Kret – przyjaciel czy wróg”, przeprowadzony przez dr. inż. Marka Kopackiego z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu,

Ekonomiczne:

• wykład „Karty płatnicze – za i przeciw”, przeprowadzony przez dr. inż. Grzegorza Wesołowskiego z Wydziału Agrobioinżynierii,
  • wykład „Czy wszyscy powinni udać się do psychiatry?”, przeprowadzony przez dr. hab. Leszka Rydzaka z Wydziału Inżynierii Produkcji.

Organizatorem spotkania był Dział Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej.

Relacja z tego wydarzenia została odnotowana w mediach lokalnych: