Jubileuszowe XX Lubelsko-Lwowskie Spotkania Opłatkowe we Lwowie

W dniach 19-21 stycznia 2018 r. odbyły się jubileuszowe XX Lubelsko-Lwowskie Spotkania Opłatkowe we Lwowie pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka. Wydarzenie zorganizowane zostało przez kancelarię Prezydenta Miasta Lublin, Konsulat RP we Lwowie i Stowarzyszenie „Wspólne Korzenie”.

 

W spotkaniach opłatkowych we Lwowie i Mościskach uczestniczyli przedstawiciele władz miasta Lublina i Lwowa, Konsul RP Marian Orlikowski, przedstawiciele duchowieństwa wraz z bpem o. Edwardem Kawą, Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Emil Legowicz, Prezes Stowarzyszenia „Wspólne Korzenie” Zbigniew Wojciechowski, przedstawiciele stowarzyszeń, Polacy mieszkający we Lwowie i na Ziemi Lwowskiej oraz goście z Polski.

 

 

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie po raz pierwszy dołączył go grona uczestników spotkań opłatkowych. W spotkaniach z Polonią uczestniczył dr inż. Paweł Michalski z Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej, przekazując informacje na temat oferty edukacyjnej i materiały promocyjne naszego Uniwersytetu.

 

Organizatorzy wyjazdu do Lwowa zawieźli rodakom nie tylko życzenia, ale także ufundowane przez lubelskich przedsiębiorców paczki świąteczne, które otrzymały dzieci z Domu Małego Dziecka we Lwowie.

 

 

W Mościskach uczestnicy wyjazdu zapalili znicze na grobach żołnierzy Wojska Polskiego poległych w kampanii wrześniowej 1939 r.

 

 

Wiele wzruszeń dostarczyło spotkanie opłatkowe w Mościskach, podczas którego dzieci zaprezentowały gościom z Polski jasełka oraz zaprosiły do wspólnego kolędowania.