Kolejne sukcesy pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło kolejną listę laureatów konkursów grantowych.

Miło nam poinformować, że trzy projekty pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zostały zakwalifikowane do finansowania przez Narodowe Centrum Nauki.

Wszystkie trzy wnioski zostały złożone w konkursie MINIATURA 1.

Projekt pt. Badania nad zastosowaniem wybranych parametrów oceny układu immunologicznego w diagnostyce stanów zapalnych gruczołu mlekowego krów mlecznych wywołanych przez Streptococcus agalactiae, Streptococcus dysgalactiae oraz Streptococcus uberis obejmujący swoim zakresem badania wstępne, kierowany będzie przez Panią dr Mariolę Katarzynę Bochniarz z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Kwota dofinansowania 48 548,00 zł.

Projekt pt. „Screening aktywności keratynolitycznej odzwierzęcych szczepów Trichophyton mentagrophytes, T. verrucosum i Microsporum canis” obejmujący swoim zakresem badania wstępne kierowany będzie przez Pana dr Sebastiana Gnata z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Kwota dofinansowania 40 914,00 zł.

Projekt pt. „Zastosowanie analizy stripingowej do oznaczania amin biogennych” autorstwa Pani dr Anny Katarzyny Stępniowskiej z Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki.

Kwota dofinansowania 49 999,00 zł.

Przyznane środki finansowe zostaną w całości wykorzystane na ich realizację.

Serdecznie gratulujemy!