Studenci UP w Lublinie w czołówce nagrodzonych przez Ministra za wybitne osiągnięcia

Miło nam poinformować, że w dniu 14 grudnia 2017 r. została ogłoszona lista studentów i doktorantów nagrodzonych stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018.

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie wypadli najlepiej na tle lubelskich uczelni w konkursie o stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymując, aż 13 stypendiów. Na drugim miejscu znalazł się UMCS – 12 stypendiów, kolejno PL – 6 stypendiów oraz KUL – 3 stypendia.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uzyskał także jeden z najlepszych wyników wśród uczelni przyrodniczych zajmując drugie miejsce w kraju. Większą liczbę stypendiów otrzymali jedynie studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (17 studentów – większość w naukach humanistycznych). W konkursie wzięły udział inne uczelnie przyrodnicze uzyskując następujący wynik: SGGW – 11, UP w Poznaniu – 10, UHP w Siedlcach – 7, ZUT w Szczecinie – 5, UP we Wrocławiu – 3, UR w Krakowie – 3, UTP w Bydgoszczy – 1.

W gronie wyróżnionych Studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie znaleźli się:

1. Dworniczak Michał – biotechnologia
2. Kępka Katarzyna – behawiorystka zwierząt
3. Kłodzińska Loretta – behawiorystka zwierząt
4. Kołodziej Patrycja Anna – zootechnika
5. Kucharska Ewelina – bezpieczeństwo i certyfikacja żywności
6. Paprocka Sylwia – bezpieczeństwo i certyfikacja żywności
7. Przetacznik Monika – hipologia i  jeździectwo
8. Sadowska Katarzyna – weterynaria
9. Skalska-Serafin Dominika – weterynaria
10. Tymoszuk Karolina – zielarstwo i terapie roślinne
11. Zastrzeżyńska Monika – hipologia i jeździectwo
12. Zygmunt Lucyna – weterynaria
13. Żyła Szymon – weterynaria
W imieniu całej społeczności akademickiej gratulujemy Stypendystom i życzymy dalszych sukcesów naukowych !