Biblioteka Główna zachęca do korzystania z nowych baz zasobów elektronicznych

Szanowni Państwo,

Z radością informujemy, że zostały powiększone zasoby elektroniczne Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Serdecznie zapraszamy do korzystania z nowych baz!

 

1. Baza Environment Complete i baza SportDiscus with Full Text na platformie EBSCOhost

Baza Environment Complete– tematyka bazy obejmuje następujące dziedziny: rolnictwo, ekosystemy, ekologię, energię, odnawialne źródła energii, zasoby naturalne, gospodarkę wodną, geografię, zanieczyszczenie środowiska i gospodarkę odpadami, technologie ochrony środowiska, prawo, politykę państwa, efekty społeczne, planowanie miast i wiele innych zagadnień. Zawiera ponad 2,4 mln rekordów, których zasięg chronologiczny sięga roku 1888 r., ponad 190 monografii oraz pełne teksty z przeszło 920 czasopism.

Baza SPORTDiscus with Full Text jest najobszerniejszym na świecie źródłem pełnotekstowych materiałów z czasopism z dziedziny sportu i medycyny sportowej, udostępniającym pełny tekst dla ponad 550 czasopism zindeksowanych w bazie SPORTDiscus. W bazie znajdują się również książki, monografie, rozdziały książek i materiały konferencyjne. Tematyka bazy obejmuje specjalności kliniczne jak ortopedia oraz wiele innych jak zdrowie fizyczne, edukacja, fizjoterapia, żywienie, studia trenerskie, kinezjologia, wychowanie fizyczne, psychologia w sporcie i inne.

2. Veterinary Education in Video

Veterinary Education in Video prezentuje ponad 500 różnorodnych zabiegów weterynaryjnych wraz z wyjaśnieniem warunków i technik ich przeprowadzania. Umożliwia to obserwację reakcji zwierząt w trakcie przeprowadzania operacji oraz pokazuje sposoby obchodzenia się ze zwierzętami po zabiegu. Treści istotne z punktu widzenia lekarzy weterynarii i szeroko pojętego personelu weterynaryjnego, demonstrowane są przez uznanych ekspertów w danej dziedzinie. W kolekcji znajdują się filmy dotyczące m. in.: anestezjologii, opieki dentystycznej, diagnostyki usg, urazu oczu, diagnostyki radiologicznej, opatrywania ran, iniekcji, oprzyrządowania chirurgicznego, technik unieruchamiania zwierząt. Kolekcja pozwala na wyszukiwanie za pomocą indeksu oraz na budowanie zapytań, korzystanie z bazy nie wymaga pobierania plików ani instalowania dodatkowego oprogramowania, filmy odtwarzane są w oknie przeglądarki.

3. IBUK Libra – kryminalistyka, sport, literatura faktu

Kryminalistyka, Sport oraz Literatura Faktu– nowe kolekcje książek elektronicznych na platformie IBUK Libra.  

 

Bazy są dostępne za pośrednictwem strony WWW biblioteki, z menu Zasoby – Bazy danych.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Oddziałem Informacji Naukowej Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.