Relacja z Międzynarodowych Targów Sadowniczych Best Berries

W dniach 7-8 grudnia 2017 r. w Lublinie odbyły się międzynarodowe Targi Sadowicze Best Berries. Targom towarzyszył ‘Salon Utrzymania Zieleni’ – dedykowany pracownikom spółdzielni mieszkaniowych, developerom, zarządcom nieruchomościami oraz przedstawicielom jednostek samorządowych oraz konferencja ‘Zieleń przydrożna województwa lubelskiego’.

Pracownicy Katedry Roślin Ozdobnych,  Dendrologii i Architektury Krajobrazu – dr hab. inż. Marek Dąbski, dr inż. Margot Dudkiewicz, dr inż. Wojciech Durlak oraz dr inż. Mariusz Szmagara omówili  najnowsze technologie,  zasady kształtowania zieleni oraz nowe odmiany roślin wykorzystywane w zieleni towarzyszącej strefom komunikacyjnym.

Zaprezentowano ofertę edukacyjną Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Stoisko zaprojektowali oraz informacji zainteresowanym  udzielali: dr inż. Margot Dudkiewicz, mgr inż. Kamila Rojek, mgr inż. Patryk Krupiński,  dr hab. inż. Paweł Szot, Elżbieta Wojnowska. Pracowników wspierali członkowie   Studenckiego Koła Naukowego Ogrodników: inż. Karolina Tymoszuk, inż. Jan Zdulski, Agata Cicak, Gabriela Inglot, Małgorzata Kuśnierz,  Hubert Rydzewski wraz z opiekunem naukowym dr hab. inż. Katarzyną Dzidą.