Biznes inspiruje młodych

„Biznes inspiruje młodych” to absolutnie wyjątkowy cykl spotkań z ekspertami i praktykami biznesu. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci dzięki udziałowi w warsztatach i wykładach poznali tajniki praktycznej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Uczestnicy spotkań zdobyli wiedzę i umiejętności niezbędne do założenia oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Warsztaty prowadzone były przez wysokiej klasy specjalistów i odbywały się zarówno na uczelniach jak również w szkołach ponadgimnazjalnych.

Eksperci, praktycy biznesu i naukowcy starali się zainspirować uczniów szkół ponadgimnazjalnych do pogłębiania wiedzy ekonomicznej. Doświadczenie prelegentów i ich historie pozwoliły odbiorcom na poznanie praktycznych aspektów zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Podczas spotkań zostały zaprezentowane sylwetki absolwentów lubelskich szkół i uczelni, którzy są spełnieni zawodowo, a ich historie stanowią doskonały dowód na to że Lublin to miasto sprzyjające rozwojowi.

Założyciele startupów, przedsiębiorcy, pracownicy naukowi do końca listopada 2017 r. odwiedzili kilkanaście szkół oraz uczelni dzieląc się swoją historią i doświadczeniem. Siedem spotkań odbyło się na terenie naszej Uczelni.