EuroSymbol Synergii Nauki i Biznesu dla Centrum Patologii i Terapii Zwierząt UPwL

Miło nam poinformować, że Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie uzyskało tytuł EuroSymbol Synergii Nauki i Biznesu 2017.

 

Jak czytamy w liście gratulacyjnym: "Tytuł przyznany za realizację projektów badawczo-naukowych realizowanych w jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków w środkowej Europie z zakresu medycyny weterynaryjnej. Na uwagę zasługuje fakt, że to badania przedkliniczne i kliniczne oraz skupienie uwagi naukowców na proteomice. Sprzęt, którym dysponują, pozwala na skrupulatne badania procesów, jakim ulegają białka obecne w każdym żywym organizmie."

Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie się w Katowicach dniu 24 listopada br. Uniwersytet będzie reprezentował autor aplikacji konkursowej, profesor Stanisław Winiarczyk.

Tytuł EuroSymbol Synergii Nauki i Biznesu został przyznany przez redakcję Monitora Biznesu w Rzeczpospolitej oraz Monitora Rynkowego w Dzienniku Gazecie Prawnej.

 

Wybudowane w 2015 r. Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt UP w Lublinie  posiada szeroką ofertę badawczą dla przedsiębiorstw działających w różnych dziedzinach gospodarki. W dużej mierze są to badania na potrzeby określonych grup przedsiębiorstw (np. branży farmaceutycznej lub przetwórstwa rolno-spożywczego).