Projekt Naukowiec – Dni Kariery i Mobilności dla doktorantów i młodych naukowców

„PROJEKT NAUKOWIEC” jest inicjatywą polskiej sieci EURAXESS, członka europejskiej sieci wspierającej mobilność naukowców, która działa od 2004 r. Jej inspiracją stała się debata nad zmianami dotyczącymi polskiej nauki i szkolnictwa wyższego oraz europejskiej polityki w zakresie rozwoju zawodowego młodych naukowców. Głównym celem projektu jest wskazanie i uświadomienie młodym adeptom nauki jak ważne jest planowanie własnego rozwoju i jak zróżnicowane elementy składają się na satysfakcjonującą karierę.

Termin: 24-26.10.2017 r.

Przygotowany został cykl 3-dniowych bezpłatnych wydarzeń adresowanych przede wszystkim do doktorantów i studentów studiów magisterskich planujących rozwijać swoje pasje naukowe. W ich trakcie będzie można dowiedzieć się o różnego rodzaju narzędziach pomagających planować karierę naukową, o grantach finansujących badania realizowane przez początkujących naukowców, porozmawiać z badaczami którzy odnieśli  sukcesy i ponieśli porażki, wziąć udział w debatach i warsztatach z ekspertami z różnych dziedzin i sektorów.

Wydarzenia odbędą się w dwóch lokalizacjach:
24.10.2017 – Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, ul. Żwirki i Wigury 101, Warszawa
25 i 26.10.2017 – Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, Warszawa

Harmonogram:
Dzień 1: „Sprawdź jak to zrobić”, by z sukcesem planować i rozwijać swoją karierę naukową. Zaznacz na „Mapie swojej kariery” ważne punkty, takie jak zdobywanie grantów, wyjazdy zagraniczne, umiejętne prezentowanie swoich badań, czy nawiązywanie kontaktów i poszukiwanie partnerów do projektów.
Dzień 2: „Nauka Kariera Biznes” to mniej znana strona kariery naukowca, którą zaprezentujemy drugiego dnia. Wystąpienia praktyków i udział w mini warsztatach z przedstawicielami sektora prywatnego pomogą zrozumieć tajniki i możliwości współpracy z tym sektorem.
Dzień 3: „Warsztaty rozwoju kariery” trzeciego dnia pomogą rozwinąć tzw. umiejętności miękkie, jakże przydatne i poszukiwane przez pracodawców.

Szczegółowe informacje o projekcie naukowiec można znaleźć na jego stronie internetowej –>