Uniwersytet na Lubelskim Pikniku Naukowym 2017

 

Porady dietetyczne, pierwsza pomoc weterynaryjna, tworzenie sztucznej rafy koralowej, własnoręczne budowanie mini-ogrodów, degustacja jagnięciny uhruskiej czy doświadczenia fizyczne to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotował Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie na Lubelski Piknik Naukowy 2017.

 

Lubelski Piknik Naukowy organizowany w ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki odbył się 30 września 2017 r. na Placu Litewskim w Lublinie. Na prawie 80 stoiskach uczelnie i instytucje współpracujące przygotowały szereg naukowych pokazów i prezentacji. Można było również zwiedzić wystawy fotografii, zagrać w gry planszowe, usiąść na jesiennej instalacji „KwiaTron” czy upiec własnoręcznie swojego cebularza. Na scenie piknikowej obok innych artystów zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca „Jawor”.

 

W części stoisk UP w Lublinie zorganizowana została ciesząca się ogromnym zainteresowaniem strefa chill-out, w której zwiedzający mogli odpocząć na firmowych leżakach w otoczeniu jesiennych dekoracji z wrzosów i iglaków oraz poczęstować się jabłkami wprost z uniwersyteckich sadów.  

 

Wydziały Uczelni i Biblioteka Główna  przygotowały 18 projektów piknikowych o następujących tytułach:

 Pierwsza pomoc weterynaryjna, Chemiczna rafa koralowa, Z mlekiem po zdrowie, Ichtiofauna Lubelszczyzny – wczoraj i dziś, Kącik porad behawiorystycznych, Skład ciała bez tajemnic, Różnorodność zbóż, Tradycja i współczesność w mieście i ogrodzie, Dary ogrodu, Owoce, warzywa, grzyby, rodzime czy egzotyczne?, Biotechnologia- nauka przyszłości, Wędliny, które dojrzewają jak wino. Tajniki wędlin dojrzewających, Odnawialne źródła energii dostępne w naturze, Tradycyjne potrawy w nowoczesnym wydaniu, Ekstrudowane przekąski bezglutenowe, Druk 3D na Pikniku, Fizyka w eksperymentach, Biblioteka Akademicka – nie tylko dla studentów!
 

 

 

Koordynatorem obecności UP w Lublinie na Lubelskim Pikniku Naukowym był Dział Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej.

 

image image  image

 

[ GALERIA ZDJĘĆ ]