Uniwersytet na Lubelskim Salonie Maturzystów 2017

Kilka  tysięcy maturzystów odwiedziło w dniach 18-19 września 2017 r.  Lubelski Salon Maturzystów, goszczący wzorem ubiegłych lat w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczestniczyli oni w wykładach zorganizowanych przez Okręgową Komisję Maturalną i w targach szkół wyższych, wśród których znalazły się uczelnie z całej Polski, a nawet  z zagranicy.

 

 

 

Uroczystego otwarcia Salonu wraz z przecięciem wstęgi dokonali przedstawiciele komitetu Honorowego Salonu: profesor Halina Buczkowska – prorektor ds. studenckich i dydaktyki UP w Lublinie, dyrektor OKE w Krakowie Lech Gawryłow oraz prorektorzy: UMCS profesor Alina Orłowska i Politechniki Lubelskiej profesor Paweł Droździel, a także reprezentanci maturzystów województwa lubelskiego – Karolina i Maciej z II LO we Włodawie.

 

 

 

Na targach szkół wyższych swoją ofertę zaprezentowało 24 wystawców w tym: uczelnie wyższe publiczne, jak również niepubliczne oraz szkoły policealne i wydawnictwa. Znaczną liczbę wystawców stanowili Ci spoza regionu m.in. z Krakowa, Warszawy, Białegostoku, a nawet Szczecina.

 

 

W czasie trwania Salonu Maturzystów Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zaprezentował przyszłym maturzystom najnowszą ofertę edukacyjną na rok akademicki 2018/2019, która obejmuje kilkadziesiąt kierunków studiów. Nasze stoisko z informatorami promocyjnymi cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających, którzy na miejscu od pracowników Działów: Organizacji Studiów oraz Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej mogli uzyskać wyczerpujące informacje na temat procedury rekrutacyjnej na studia oraz na temat wybranych kierunków studiów.

 

 

 

 

W ciągu tych dwóch dni młodzież uczestniczyła również w prezentacji pt. „Cztery najważniejsze powody by studiować na  Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie", jaką poprowadził wraz ze studentami z samorządu studenckiego przedstawiciel Działu Promocji Uczelni i Wymiany Międzynarodowej.
 

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym i zapraszamy na studia!