Uroczystości 50-lecia zespołu „Jawor”

W dniach od 22 do 24 kwietnia w Centrum Kongresowym odbyły się uroczystości związane z obchodami 50-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Główne uroczystości odbyły się w sobotę 24 kwietnia.

 

galeria ]

Tego dnia o godz. 10 w Kościele Akademickim KUL odprawiona została Msza św. w intencji zespołu. Wieczorem rozpoczął się ponad dwugodzinny Koncert Galowy. Po jego zakończeniu pracownicy i członkowie zespołu zebrali wiele gratulacji, odznaczeń, nagród i dyplomów od władz uczelni z JM Rektorem prof. dr hab. Marianem Wesołowskim na czele, od władz miejskich i wojewódzkich, a także zaprzyjaźnionych zespołów folklorystycznych z kraju i zagranicy.

Późnym wieczorem w Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyło się spotkanie towarzyskie, na którym władze uczelni i pracownicy zespołu pod kierownictwem Zbigniewa Romanowicza spotkali się z byłymi i obecnymi członkami oraz z przyjaciółmi zespołu.

Uroczystości jubileuszowe Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zakończą się w niedzielę 23 maja w Siennicy Różanej. Program uroczystości w tym dniu przewiduje: o godz. 10.30 – złożenie kwiatów na grobie Józefa Dzika – założyciela zespołu o godz. 11.00 – Msza św. za duszę ś.p. Józefa Dzika w miejscowym kościele o godz. 12.30 – koncert dla mieszkańców Siennicy Różanej w Muszli Koncertowej.