Kolejne sukcesy pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Narodowe Centrum Nauki sukcesywnie ogłasza listę laureatów konkursów grantowych.

Miło nam poinformować, że kolejne 3 projekty pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zostały zakwalifikowane do finansowania przez Narodowe Centrum Nauki.

Wszystkie 3 wnioski zostały złożone do konkursu MINIATURA 1.

Pierwszy projekt pt. ”Struktura klonalna oraz analiza czynników zjadliwości i antybiotykooporności szczepów Enterococcus faecalis wyizolowanych z woreczków żółtkowych piskląt brojlerów kurzych” obejmujący swoim zakresem badania wstępne kierowany będzie przez  dr Dagmarę Stępień-Pyśniak z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Kwota dofinansowania projektu to 49 412,00 zł.

Drugi projekt pt. „Biotransformacja antybiotyków antracyklinowych w hodowlach szczepu Bjerkandera adusta CCBAS 930” obejmujący swoim zakresem badania wstępne kierowany będzie przez dr inż. Kamilę Rybczyńską-Tkaczyk z Wydziału Agrobioinżynierii. Kwota dofinansowania tego projektu to 38 885,00 zł.

Trzeci projekt, który uzyskał dofinansowanie to projekt autorstwa Pani dr Urszuli Złotek z Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii pt. „Wpływ elicytacji na profil związków fenolowych młodych siewek pszenicy (Triticum aestivum L.) i jęczmienia (Hordeum vulgare L.)”. Kwota dofinansowania projektu to 38 184,00 zł.

Uzyskane środki finansowe w wysokości zostaną w całości przeznaczone na realizację pojedynczych działań naukowych.

Serdecznie gratulujemy!

Przypominamy równocześnie, że nabór wniosków w ramach konkursu Miniatura 1 trwa w trybie ciągłym do 31 grudnia 2017 r., natomiast nabór w konkursach ogłoszonych 14 czerwca został przedłużony do 22 września br.