Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2017 – Wszystko o maturze, studiach i przyszłości

W województwie lubelskim do matury 2018 może przystąpić – po raz pierwszy – 18.112 osób, w tym 10.753 absolwentów liceów ogólnokształcących i 7.359 absolwentów techników. To dla nich przede wszystkim, ale także dla ich młodszych kolegów poważnie planujących swoją edukację, oraz dla maturalnych „poprawkowiczów” Fundacja Edukacyjna Perspektywy przygotowała kolejną edycję Lubelskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017.

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Lubelski Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 29 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 127 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi. Salon w Lublinie odwiedziło w ubiegłym roku około 8 tysięcy maturzystów.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Na kandydatów na studia oczekiwać będą , uczelnie z Lublina, Krakowa, Warszawy, Wrocławia.

Wstęp na Salon jest wolny, każdy z uczniów wypełniających ankietę maturzysty będzie miał szansę odbioru gratisowego egzemplarza „Informatora dla Maturzystów 2018”.

Lubelski Salon Maturzystów Perspektywy 2017

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Centrum Kongresowe,

ul. Akademicka 13, godz. 8.30 – 15.00

 

www.salonmaturzystow.pl/lublin