Sukcesy pracowników naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Narodowe Centrum Nauki sukcesywnie ogłasza listę laureatów konkursów grantowych.


Miło nam poinformować, że wśród ostatnich projektów zakwalifikowanych do finansowania są cztery kierowane przez pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.


W konkursie Sonata 12 jest to projekt „Analiza obecności, bioróżnorodności oraz fizjologicznego znaczenia sekwencji bakteriofagowych występujących w genomach bakterii jelitowych z grupy Lactobacillus casei” kierowany przez dra inż. Piotra Jarockiego z Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii na kwotę 486 000,00 zł.


W konkursie Preludium 12 zwycięskie okazały się 2 projekty: „Analiza proteomu filmu łzowego u psów z cukrzycą przy użyciu spektometrii mas” kierowany przez lek. wet. Dagmarę Winiarczyk z  Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na kwotę 150 000,00 zł;  „Różnice pomiędzy częstotliwością zapładniania komórek jajowych przez plemniki trutni pszczół miodnych Buckfast i Apis mellifera carnica” kierowany przez Aleksandrę Łoś z Wydziału Biologii Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki na kwotę 135 000,00 zł.


W konkursie MINIATURA 1 dofinansowanie zdobył projekt dra Jacka Wawrzykowskiego z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej „Profil glikoprotein w przebiegu ciąży w łożysku krów.” na kwotę 49 401,00 zł.


Serdecznie gratulujemy!


Przypominamy równocześnie, że nabór wniosków w ramach konkursu Miniatura 1 trwa w trybie ciągłym do 31 grudnia 2017 r., natomiast nabór w konkursach ogłoszonych 14 czerwca został przedłużony do 22 września br.