41 polskich stypendystów Programu Fulbrighta wyjedzie do USA w roku akademickim 2017/18

W nadchodzącym roku akademickim do USA wyjadą polscy stypendyści w następujących kategoriach:
Fulbright Senior Award – 19 osób, Fulbright Scholar in Residence Award – 1 osoba, Fulbright Slavic Award – 2 osoby, Fulbright Junior Advanced Research Award – 9 osób, Fulbright Graduate Student Award – 2 osoby. 8 studentów otrzymało finansowanie na kolejny rok akademicki.


Stypendyści będą realizować swoje badania lub studiować w najlepszych ośrodkach akademickich w USA, takich jak m.in. Uniwersytet Harvarda czy Stanford.

Pełna lista stypendystów – a także tematy projektów oraz notki biograficzne – dostępna jest  na stronie Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta: http://www.fulbright.edu.pl/polscy-stypendysci/.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zarządza Programem Fulbrighta w Polsce. Program powstał w 1946 roku w USA i jest jednym z największych programów wymiany naukowej i akademickiej pomiędzy USA a innymi krajami.

Stypendia Programu Fulbrighta finansują i ułatwiają pobyt w USA i w Polsce wybitnym polskim oraz amerykańskim absolwentom uczelni wyższych, doktorantom i pracownikom naukowym.

Od ponad 58 lat programy stypendialne Komisji Fulbrighta przyczyniają się do zwiększenia wymiany naukowej i akademickiej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Polską. Każdego roku przyznawanych jest ponad 100 stypendiów.

Informacja o Komisji i Programie Fulbrighta, oferta stypendialna oraz wymagania dotyczące poszczególnych programów dostępne są na stronie http://www.fulbright.edu.pl/ oraz na stronie http://www.up.lublin.pl/4914/.

Kontakt: CENTRUM NAUKI, ZESPÓŁ DS. PROJEKTÓW I FUNDUSZY
Pani Anna Skiba – tel. 81 445 60 15, nr pokoju 463