“Święto Pszczół” w Ogrodzie Botanicznym

2 lipca 2017 roku odbyła się kolejna edycja „Święta Pszczół”, którego organizatorami byli Ogród Botaniczny w Lublinie i Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych, wspierani – podobnie jak w ubiegłych latach  – przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

 

 

Na specjalnie przygotowanym  stoisku przez studentów i doktorantów Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki zainteresowani mogli się przyjrzeć elementom drobnego sprzętu pszczelarskiego, zajrzeć do środka ula, a także zapytać się o porady dotyczące hodowli murarki ogrodowej. Zaoferowano również zajęcia dla najmłodszych – dzieci mogły pokolorować przygotowane szkice, rozwiązać krzyżówki z tematyki pszczelarskiej, a także przebrać się w strój pszczółki lub kombinezon pszczelarski. Na młodzież licealną czekały informatory dotyczące prowadzonych przez UP w Lublinie kierunków studiów. 

 

  

Udział naszej Uczelni w „Święcie Pszczół” zorganizowany został przez mgr Aleksandrę Łoś, mgr Michała Schulza oraz Patrycję Skowronek i Justynę Tyszczuk pod nadzorem merytorycznym dr hab. Anety Stracheckiej z Zakładu Biologii Środowiskowej i Apidologii.